Wysyłka

Przesyłki kurierskie

realizowane są przez rożne firmy kurierski, zazwyczaj to są firmy:  InPost, DPD, UPS.  Listy Polecone przez Pocztę Polską. W przypadku gdy kupujący preferuje dostarczenie zakupów przez konkretną firmę kurierską, prosimy o wiadomość w uwagach do zamówienia.

UWAGA! Prosimy o przeczytanie tego i zachowanie opisanych poniżej zasad przy odbieraniu paczki od zakładów transportowych.

Przed otwarciem paczki sprawdź, czy nie wygląda paczka, jakby ktoś chciał ją pakować drugi raz? Czy nie wygląda tak, że list przewozowy już odklejali i przykleili od nowa?  Tym bardziej musisz zwrócić na to uwagę, jeśli mieszkasz w innym kraju niż Polska. Istnieje możliwość, że po sprawdzaniu zawartości (mają na to prawo przy przekraczaniu granicy), jakaś część Twojej wysyłki powędruje gdzie indziej – nie do Ciebie.  Dla tego ZAWSZE popatrz na paczkę – czy nie wygląda jak by „drugi raz używana” i zrób zdjęcie w przypadku wątpliwości. To pomoże nam odzyskać zaginione wyroby lub kwotę za ich „zniknięcie”.

Całość wyrobów prosimy sprawdzać przy odbiorze.

Jeśli Twoja przesyłka ma uszkodzone opakowanie i to widać z zewnątrz, nie pozwalaj kurierowi odjechać, musisz go zatrzymać i otworzyć paczkę. Jeśli wyroby uszkodzone – spisujesz natychmiastowo w obecności kuriera PROTOKÓŁ SZKODY. Każdy kurier to ma przy sobie w samochodzie. Robisz zdjęcia uszkodzonego opakowania i uszkodzonych przedmiotów.

Często jest tak, że kuriery odlatują dość szybko. Nie zgadzaj się na to, po prostu nie podpisuj, że odebrałeś/aś.  Jeśli nie chce mu się czekać i/albo nie potrzebuje Twojego podpisu i sam wychodzi, to nie przejmuj się tym, masz głośno powiedzieć, że nie wyrażasz na to zgody i poprosić o numer telefonu do niego w przypadku odnalezienia uszkodzeń – powinien zostawić, bo w systemu pojawi się informacja, że paczka odebrana dość szybko, więc masz dowód, że nie było zgody po Twojej stronie.

Jeśli okazało się, że kurier odjechał, a w środku uszkodzone wyroby?

Na pierwszy rzut oka to największy koszmar  – czekaliście na prezenty, ładne rzeczy, a w środku.. połowinki  i kolorowe okruszki. Nie panikuj! wszystko można załatwić i naprawić, to jest tylko szkło 🙂

Twoje zdrowie i poczucie humoru jest ważniejsze.

Jeśli wszystko było załatwione z kurierem  jak opisane wyżej, to:

a) dzwonisz do kuriera i prosisz go wrócić po spisanie protokołu szkody.

b) dzwonisz do biuro tego zakładu Twojego Miasta lub rejonu i informujesz, że taka sytuacja istnieje.

c) nie zgadzasz się na różnego rodzaju bajki na temat: „już za późno… i widocznie źle to było spakowane… paczka już przyjęta.. „. Nasza firma istnieje dawno na rynku i dbamy o wszystkim i przede wszystkim o klientach i ich zadowoleniu, więc jak pakujemy paczki, to przestrzegamy WSZELKICH ZASAD co do wysyłki szklanych rzeczy. Dlatego i prosimy o drobinkę „twardości” przy rozmowach z zakładami transportowymi. Z tego wynika, że jeśli nawet stłukły się rzeczy, to jest prawie 100% szansy (gdy rzeczywiście zrobisz wszystko jak należy), że reklamacja zostanie uznana. Masz prawo do spisania protokołu szkody, nawet jeśli z zewnątrz nie ma uszkodzeń.

d) NIE WYRZUCASZ opakowania zewnętrznego i wewnętrznego póki wszelkiego rodzaju formalności nie będą sprawdzone (ilość wyrobów, jakość) i załatwione (w przypadku uszkodzeń). Brak opakowania skutkuje to, że reklamacja nie będzie rozpatrzona pozytywnie.  WSZYSTKO co jest w środku powinien zobaczyć i SPISAĆ kurier (a ty musisz sprawdzić co tam napisał).

e) wykonaj telefon do nas – postaramy się pomoc jak najszybciej i jak najbardziej skutecznie. Zależy nam na to, żeby mieliście zamówione wyroby i zostaliście naszymi klientami.

Koszty wysyłki

Ceny towarów nie zawierają kosztów transportu. Koszty transportu będą doliczane do zamówienia każdorazowo do łącznej wartości wszystkich produktów.

Koszt wysyłki zawiera również koszty opakowania, niezbędnego do transportowania wyrobów szklanych. Opakowanie zawiera w sobie: pudełko (nie raz jest ich kilka w jednej paczce), styropian, folia bąbelkowa (do każdego wyrobu), wypełniać (my używamy „eko-chipsy”).

Odbiór osobisty

Odbioru osobistego można dokonać w godzinach otwarcia studio od 9 do 17 od poniedziałku do piątku przy ulicy Krośnieńskiej 17 C w Zielonej Górze. W przypadku, gdy zakupy zrealizowano za pomocą sklepu internetowego, istnieje możliwość ustalenia dokładnej godziny odbioru, wtedy po uzgodnieniu stron możemy poczekać na Państwo do godz. 19.

Przesyłki gabarytowe

Przy zamówieniach, które zawierają produkty przekraczające standardowe rozmiary, lub przy wysyłkach zagranicznych koszt wysyłki wyliczany jest indywidualnie. Zwyczajnie czas wyliczania jest ok 1 doby.  Po kontakcie z zakładami ustalamy najbardziej korzystny i wygodny sposób dostawy. Dla kruchych lub dużych rzeczy zwyczajnie robimy skrzynkę drewnianą i wysyłamy na palecie.

Mamy nadzieję, że informacja ta pomoże uniknąć nieporozumień i pozbawi nas od niepotrzebnego denerwowania i emocji!

Zapytaj o kolekcji
Powrót do katalogu