Warsztaty i kursy

Pracownia BasoLe otwiera przed Państwem możliwość odkrycia dla siebie nowego rodzaju sztuki oraz wykonania własnego unikalnego wyrobu.

W każdym człowieku tkwi jakaś cząstka, która nie poddaje się logice i rozumowi – to sfera twórczości. Bez niej nasze życie staje się, nudne i monotonne.

Wykształcenie, umiejętności, znajomość zasad projektowania i kompozycji są tu zupełnie zbędne. Każdy człowiek to we Wszechświecie istota niepowtarzalna, jedyna w swoim rodzaju, dlatego – uwierzcie! – każdy może tworzyć własne dzieła sztuki, opierając się tylko na sile, tkwiącej w nim samym – sile życia, radości i przyjemności.

Fusing – topione szkło

Wymyślamy, wycinamy, składamy naturalne kolorowe szkło własnymi rękami i tworzymy biżuterię, talerzyki, ramki na zdjęcia, a może nawet zegarek na ścianę. Następnie tak przygotowane kompozycje wytapiane są w piecu. Niezbędne materiały zapewnia pracownia.

W tej technologii prowadzimy 2-3 dniowe profesjonalne szkolenia dla osób dorosłych, które chcą nauczyć się wykonywać wyroby w tej technice samodzielnie.

Tiffany – technologia robienia witraży

Jest to najpopularniejszą techniką wykonywania witraży. Po przygotowaniu projektu, ze szklanej tafli wycina się pojedyncze detale i szlifuje. Brzegi owijane są taśmą miedzianą. Przygotowane części witrażu układa się obok siebie, a potem lutuje cyną.

Jest to technika odpowiednia do tworzenia witraży złożonych z wielu drobnych części o wymyślnych kształtach oraz dekoracyjnych lamp.

Fanfancy – malowanie na szkle

Malowanie gotowych wyrobów szklanych i ceramicznych specjalnymi niezmywalnymi farbami i konturami. Łatwe i przyjemne zajęcie i natychmiastowy rezultat. Ozdabiane mogą być filiżanki, talerze, szklanki, kufle, kieliszki i inne naczynia. Wspaniała rozrywka dla dzieci i całej rodziny.

Mozaika – kawałki naturalnego szkła

Wymyślamy, wycinamy i tworzymy kompozycję mozaikową. Materiał – naturalne kolorowe szkło. W ten sposób dekorować można lustra, ramki na zdjęcia. Na życzenie można uzgodnić wykonanie lub zdobienie większych przedmiotów wyposażenia wnętrz.

Oferujemy prowadzenie warsztatów grupowych w pracowni i poza je terenem.
Ilość osob na warsztaty w pracowni – do 5 osób, poza terenem – do 14 osób.
W technologii fusing wyroby są zbierane (wycinane, układane) na miejscu, pożniej wytopione w piecu pracowni i dostarczone do uczestników.O prowadzenii warsztatów grupowych bardzo prosimy zwracać się za 2-4 tygodnia przed zaplanowanym na to czasem. Jest to związane z ustaleniem czasu, wykorzystaniem sprzętu i wykonaniem bieżących zamówień w pracowni.Najbardziej ulubione i proste są warsztaty z fusingu.Dla grup dzieci proponujemy wykonanie 3 szt. małych wyrobów. Są to aniołki, zawieszki, magnesy itd. Cena za prowadzenie takich warszatów 18 zł od osoby przy grupie od 10 osób plus koszt dojazdu. Czas trwania – 2 – 2,5 godziny.Cenę na warsztaty i czas z innymi wyrobami (większymi) ustala się indywidualnie.

Zobacz także

Warsztaty dla dzieci

Pracowania otwiera swoje drzwi dla dzieci i rozwoja ich twórciości.
Dla dzieci proponujemy pracę w technikach fusing (topione szkło) i malowanie na szkle. Zajęcia odbywają się w dniach roboczych i również w weekendy po wstepnych zapisach. Pracownia może przyjąć jednocześnie na warsztaty do 5 osób.

Warsztaty dla dorosłych

Piękne spędzić czas, wykonać wlasnoręczny prezent, odkryć dla siebie coś nowego. Wykształcenie, umiejętności, znajomość zasad projektowania i kompozycji są tu zupełnie zbędne. Dla osób dorosłych proponujemy pracę w technikach fusing, malowanie na szkle, mozaika i Tiffany`go. Zajęcia są prowadzone indywidualnie i w grupach.

Kursy i szkolenia

W tej chwili proponujemy podstawowe szkolenie w technologii wykonania witraży, ale jest to kurs obejmujący w pelnym zakresie zapoznanie z tchnologią w celu samodzielnego wykonania wyrobów. Szkolenia odbywaja się na indywidualnej podstawie.

Zapytaj o warsztat

O zamiarze udziału w warsztatach prosimy powiadomić nas z 2-3 dniowym wyprzedzeniem, abyśmy mogli przygotować się do Państwa wizyty i zorganizować pracę w najdogodniejszy sposób. Istnieje możliwość zorganizowania warsztatów grupowych oraz wyjazdowych.
Przekonacie się Państwo, jacy jesteście wspaniali i wyjątkowi!

Zapytaj o kolekcji
Powrót do katalogu