Ikona Matki Boskiej w szkle

Ikona Matki Boskiej w szkle

Pewna Pani brała udział w pielgrzymce. Zainspirowana została jedną małą Ikona Matki Boskiej, którą zobaczyła w trakcie drogi. Miała tylko zdjęcie i marzyło się jej, że kiedyś wróci na ten tor i znajdzie ten kościół i kupi sobie obraz święty…
Marzenie tej Pani spełnił jej mąż. Zwrócił się z prośbą o wykonanie pełnego dużego witrażu, który mógł by zawiesić na ścianę. „Będzie to prezent pod choinkę dla żony..”  – zasugerował.
Cudowna historia powstania jeszcze jednego dzieła ze szkła. Tradycyjnie postaci świętych w kościołach maluje się na przezroczystym szkle, by światło grało i przechodząc przez szkło tworzyło ten obraz. Natomiast ta ikona miała być na ścianie.
No i jest. Twarz, ręce i stopki zostały namalowane ręcznie, wypalone w piecu (jak w technice klasycznej ) i zamieszczone na witrażu, a aureolki są zrobione w technice fusing z pigmentem, który oddaje prawidłowy kolor złota.
Więc, marzenia się spełniają, warto wierzyć, ale bez miłości męża do żony taka rzecz nie mogla by powstać. Przecież Pan Bóg nie ma innych rąk oprócz naszych.

Wymiary witrażu: 59 x 41 cm.

Technologia: Tiffany, Fusing.

Data wykonania: grudzień 2017 r.

Zapytaj o projekt

Zapytaj o kolekcji
Podziel się
Share
Powrót do katalogu