Empire i klasyka

Empire i klasyka

W odróżnieniu od większości projektów autorskich witraże w tym mieszkaniu nie były planowane na początkowym etapie. Pomysł, aby ozdobić mieszkanie witrażami, zasłaniając nimi podświetlane nisze ścienne, przyszedł właścicielom do głowy już po zakończeniu prac wykończeniowych w mieszkaniu.  Stąd naszym zadaniem było dobranie takich witraży, które wkomponowałyby się w gotowe wnętrze i jego kolorystykę. Kolorystyka oraz styl nawiązały do tematu EMPIRE i KLASYKA.

Trudność polegała na tym (co widać na fotografii), że ściany i wnętrze mieszkania stanowiły już pewną zamkniętą kompozycję, przy tym – bardzo wyrazistą. Musieliśmy wykorzystać różnobarwne szkło, wpisujące się w gamę kolorystyczną mieszkania: czerwień, beż i biel, nie przekraczając cienkiej granicy miedzy nasyceniem a przesytem  w odbiorze całego wnętrza. Ponadto rysunek musiał być wykonany w taki sposób, aby zakrywać sobą świetlówki, umieszczone w głębi nisz.

W celu wzmocnienia powierzchni witraża w pionie i poziomie zostały zamontowane profile. Ramy zostały wykonane przez współpracującą z naszą pracownią firmę stolarską.

Wymiary jednego witraża: 560 х 2550 mm.

Technologia wykonania: Tiffany.

Data wykonania: wrzesień 2009 r

Zapytaj o projekt

Zapytaj o kolekcji
Podziel się
Share
Powrót do katalogu