Drzwiczki szafkowe

Drzwiczki szafkowe

Renowacja witraży do drzwiczek szafkowych.

Renowacja witraży wykonanych w klasycznej technice. Klasyczna technika to jest sposób mocowania szklanych elementów za pomocą profili ołowianych.

Technologia klasycznego wykonania witraży nie przewiduje wykorzystanie tych witraży w elementach ruchomych, bądź to drzwi lub często otwierane okna, bo szkła w profilach utrzymują się tylko na wąskim krawędzie profilu (ok 2 mm), który jest jeszcze do tego miękkim metalem.   Ale była moda na te witraże ok 12-10 lat temu no i cena była atrakcyjna w porównywaniu do witraże w technice Tiffany`go.

Klienty kupowały, wykonawcy wykonywały. Teraz wychodzą skutki. Szkła pod wpływem temperatury, wielokrotnego użytku, lekkich uderzań po prostu zaczynają ruszać się w konstrukcji. Natomiast szkło waży i siła przyciągania ziemskiego tak samo działa na niego jak i na nas.  Przy niedokładnym przemyśleniu projektu (punktów obciążeń, trwałości konstrukcji) z czasem profil gniecie się, witraż traci kształt prostej powierzchni, szkła wypadają.

Na zlecenie klienta witraże zostały naprawione, do środka wprowadzona taśma wzmacniająca całą konstrukcję. Klient nie zamierzał zmieniać witraże w całości, więc zrobiliśmy wszystko, co można zrobić w tym przypadku. Kilka a może kilkanaście lat jeszcze posłuży.
Ilość witraże – 2 sztuki. Wymiary każdego: 40 x 80 cm.

Koszt naprawy: 720 zł.

Data: luty 2016

Zapytaj o projekt

Zapytaj o kolekcji
Podziel się
Share
Powrót do katalogu