Ewolucja form i obrazów

Rozwój i zmiana tradycyjnego podejścia, poszukiwanie i tworzenie nowych form – to wymóg współczesnych czasów. Tchnąć w sztukę użytkową nowe idee i wzbogacić ją nowymi pomysłami – to jeden z priorytetów studia Basole.

Każda sztuka rozwija się zgodnie z duchem czasu. Na zmianę malarstwu klasycznemu i realistycznemu przyszły impresjonizm i surrealizm, rzeźba ewoluowała od antycznych marmurowych posągów do współczesnych form z kamienia i metalu. Szkło jako tworzywo artystów także przeżywa swoje wzloty i zmiany ewolucyjne. Największym osiągnięciem ostatnich czasów jest szeroka gama kolorystyczna szkła artystycznego. Na chwilę obecną paleta liczy setki barw i faktur. A kolorowe szkła witraży, które spotkać możemy w starych kościołach różnią się od palety dostępnej współczesnym artystom tak samo, jak farbki dla dzieci w przedszkolu od palety, jaką dysponuje artysta malarz. Stąd też ewolucja możliwości technologicznych niesie ze sobą ewolucję form i obrazów tworzonych ze szkła artystycznego.

lustro Legendy Majów fusing

Naszym priorytetem jest poszukiwanie i tworzenie nowych form oraz nowych połączeń różnych właściwości i możliwości szkła artystycznego, uczestnicząc tym samym w tworzeniu nowego stylu przedmiotów codziennego użytku i elementów dekoracyjnych.

Aktywnie rozwijamy się w zakresie designerskich wyrobów oświetleniowych i luster, gdzie do wyrobu plafonów i ram wykorzystujemy nowoczesne technologie, a także ich połączenia z technikami tradycyjnymi.

Zapytaj o kolekcji
Powrót do katalogu