Nowoczesny design w Twoim domu

Nowoczesny design w Twoim domu

Nowoczesny dom to kombinacja różnych styli i rozmaitych materiałów. W nowoczesnym domu przeważają materiały naturalne, jak drewno, kamień, metal czy ceramika. Oczywiście szkło także jest naturalnym materiałem. Szkło przeobraża wnętrza i może być wykorzystane praktyczne w każdym elemencie  wyposażenia. W odróżnieniu od drewna i metalu szkło jest przezroczyste i posiada nieskończone możliwości w zakresie kolorystyki.

Szkło jest przede wszystkim materiałem wykorzystywanym do wyrobu nowoczesnych naczyń. Jednak na tym możliwości wykorzystania go w naszych domach nie kończą się, lecz zaczynają. Szkło może być używane jako materiał do ram luster, jako blat do stołu lub ławy, jako powierzchnia nad blatem kuchennym (lacobel)  i oczywiście do różnego rodzaju oświetlenia.

Nowoczesny design dyktuje niejako prostotę kształtów i różnorodność odcieni kolorów.

Ciepło drewna łączy się z „chłodem” metalu lub szkła. Właśnie kontrast dużych przestrzeni i kierowanie uwagi na niewielkie elementy dekoracyjne stanowią obecnie główne trendy nowoczesnego designu. W modę weszły i szybko utwierdziły w niej swoje pozycje panele dekoracyjne i niestandardowe oświetlenie.

Jednolicie pomalowane powierzchnie ustąpiły miejsca abstrakcyjnym dwu- lub trzykolorowym rysunkom.

Nowoczesne technologie obróbki szkła artystycznego umożliwiają uzyskiwanie bardzo atrakcyjnych połączeń i, co najważniejsze, nadają wyrobom interesującą fakturę i wszechstronność. W modzie są odcienie złota, brązu i srebra. Teraz można to „wtopić” w szkło, wzmacniając efekt kontrastu i bliskości natury.

Indywidualizm oraz odzwierciedlenie temperamentu właściciela – pod tym hasłem buduje się i wyposaża obecnie każdy nowoczesny dom.

Zapytaj o kolekcji
Powrót do katalogu